niedziela, 08.04.2012, godz. 7:15

Kurs języka angielskiego SITA

Jak najefektywniej i najszybciej nauczyć się języka angielskiego? Ilość ofert kursów języka angielskiego przyprawia o zawrót głowy niejedną osobę. Jeżeli chcesz zdecydować się na nowatorską metodę nauki języka angielskiego, koniecznie zorientuj się na czym ona polega. Obok tradycyjnych kursów z lektorami, szkoły językowe występują z nowymi propozycjami, np. łącząc naukę z technikami relaksacyjnymi. Oczywiście mowa o bardzo popularnej w Polsce metodzie SITA. Badania dowodzą, że stosując system SITA przyswaja się 80% materiału, czyli dwukrotnie szybciej aniżeli w sposób tradycyjny. Może warto spróbować?Czym jest system SITA?

Metoda SITA wykorzystuje techniki relaksacyjne do nauki języka obcego. Opiera się na teorii zapamiętywania w sposób świadomy oraz nieświadomy. Takie elementy, jak np.: relaksacyjna muzyka, ćwiczenia aerobowe pozwalają się rozluźnić i wpływają na szybsze zapamiętanie materiału. System SITA najczęściej jest stosowany indywidualnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby był wykorzystywany w grupach. Badania dowodzą, że skuteczność nauki języka angielskiego zależy od samopoczucia, zatem SITA opierając się na tej teorii, pozwala na naukę mówienia w każdej sytuacji. Nauka języka angielskiego łączy w sobie zapamiętywanie obcojęzycznych słów i zwrotów w stanie relaksacji z uczeniem się z podręcznika i nagrań CD.

Kurs językowy składa się z płyt CD i podręcznika, zawierający odpowiednie słowa i zwroty. System SITA warunkuje sukces, jeśli będą przestrzegane poszczególne fazy nauki, nie można skracać niektórych elementów lub wydłużać. Kurs języka angielskiego pozwala na przejście okresów nauki od poziomu podstawowego do płynnego mówienia. Na tym etapie kończy się pierwsza część kursu, natomiast następna wzbogaca język o bardziej skomplikowane zwroty. Po jednorazowym wysłuchaniu jednej lekcji, jesteś w stanie zapamiętać aż 80% materiału. Płynne mówienie w języku angielskim może mieć miejsce już po 8 lekcjach.

Zalety nauki metodą SITA

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazy: „kurs języka angielskiego Warszawa”, „kursy angielskiego Warszawa”, możemy znaleźć wiele nowatorskich metod nauki. Za szkoły językowe proponujące system SITA przemawia możliwość nauczenia się ponad 1000 słów i zwrotów w ciągu tygodnia intensywnej nauki. Ponadto utrwalisz w pamięci nagrania w języku angielskim, jak np.: przemówienia, wiersze. Dodatkowo, bezstresowa atmosfera zajęć, spokój i stan permanentnej relaksacji pozwala poznać kulturę brytyjską. Z kolei, stan relaksu regeneruje organizm i napawa optymizmem.

Warto nagrać własny materiał do nauki języka angielskiego. Fragment tekstu nie powinien być dłuższy niż cztery sekundy, a przerwy pomiędzy zajęciami muszą obejmować jedną godzinę. Zdaniem naukowców metoda może być stosowana u chorych z chorobami somatycznymi (choroby układu krążenia, choroby układu pokarmowego) i podczas rehabilitacji. Ponadto system SITA wykorzystuje odkrycia naukowe dotyczące stanu relaksu, podwyższa odporność na stres i pozwala pozbyć się nałogów. Nauka języka angielskiego dla dzieci metodą SITA pozwala kontrolować napięcie związane ze sprawdzianami i egzaminami. W spokojnej atmosferze uczenie się słówek jest przyjemne i przynosi efektywne korzyści.

Tagi: , ,

Skomentuj