Twój czas na naukę angielskiego online!

0
516
Angielski - english

W dzisiejszych czasach pandemii, długotrwałe, nużące przebywanie w domach, jest niezwykłą okazją dla wielu osób by rozwinąć nowe umiejętności. Opowiem dzisiaj o jednej, która okazuje się być wyjątkowo przydatna w naszym, szybko rozwijającym się świecie. Co to takiego?

Angielski-język przyszłości i teraźniejszości

Język angielski to bez wątpienia jeden z najbardziej powszechnych języków na całej kuli ziemskiej. Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, iż jest on pierwszym językiem dla mniej więcej 360 milionów ludzi i drugim dla dalszych 500 milionów. To właśnie po angielsku ukazują się znaczące produkcje filmowe, aplikacje czy nawet artykuły naukowe. Pokazuje to jak bardzo użyteczną i przydatną umiejętnością może być znajomość języka angielskiego.

Małymi krokami do przodu

To oczywiste, że żadnego języka nie da nauczyć się w jeden dzień. Nie oznacza to jednak, że trzeba się poddawać już na starcie. Naukowcy sugerują naukę kilku słów dziennie. Ponad to według ekspertów znajomość głównych 3000 słów pozwala na zrozumienie 95% większości tekstów w języku angielskim. Pomyśl, jeśli każdego dnia poznawał byś kolejne 10 słów, to w zaledwie 10 miesięcy, byłbyś w stanie płynnie porozumieć się w tym powszechnie znanym i używanym języku obcym. Gra warta świeczki!

Angielski online

kurs jezyka angielskiego onlineBardzo interesującą formą nauki tego języka są aplikacje, kursy czy po prostu strony internetowe, dające możliwość rozwinięcia umiejętności władania angielskim on-line. Postaram się przyjrzeć kilku z nich. Ważne jest by były to programy wysokiej jakości, uczące słownictwa i podstaw gramatyki oraz posiadające dobre opinie od innych użytkowników. Kopalnią wiedzy na temat języka angielskiego w strefie internetowej jest YouTube. Obfituje w kanały omawiające zagadnienia, niezbędne do nauki. Wspomnę tutaj o dwóch kluczowych kanałach:

  • Pierwszy z nich to ArlenaWitt, na którym regularnie pojawiają się filmiki z serii Po cudzemu. Zazwyczaj są to krótkie nagrania, oscylujące w okolicach 10 minut. W tym czasie Pani Arlena porusza jedno zagadnienie językowe, albo porównuje dwa podobne wyrażenia, dzięki czemu unikniemy gafy podczas pierwszej konwersacji po angielsku. Co na temat jej filmów sądzą jej widzowie? Komentarz: „Odcinki pani Arleny to najlepiej spędzone minuty na Youtube!” świetnie to podsumowuje.
  • Drugi kanał YouTube to RockYourEnglish. Obfituje on w nagrania poruszające tematy gramatyczne na wysokim poziomie, jednakże w bardzo przystępny sposób. Pod jednym z najnowszych filmików, znajdujemy komentarz: „Witam. Obejrzałem kilka odcinków i oczy mi się otworzyły. Mam 49 lat, angielski znam tyle o ile. Raczej mniej ni więcej, ale te lekcje są super i mam chęć nauczyć się coś więcej. Pozdrawiam”.

Stosunkowo nową aplikacją, która w szybkim tempie rozwija się w naszym kraju jest TikTok. Wsród tańców i wygłupów jesteśmy w stanie znaleźć mnóstwo merytorycznych kanałów. Jeden z nich to @miko_uczy_angielskiego. Pan Mikołaj praktycznie każdego dnia poświęca czas by uczyć swoich widzów nowych słów, wyrażeń czy kolokacji, a to wszystko w strefie online.

Na znanym przez większość z nas Instagramie, w równie łatwy sposób możemy trafić na treści uczące angielskiego online. Przykładem niech będzie profil pod nazwą angielskidlakażdego. Codziennie znajdziemy tam nowe słówko z serii Słowo na dziś, z tłumaczeniem, określeniem jaka to część mowy i prawidłową wymową.

Nie można zapomnieć o aplikacji na telefon, którą na całym świecie pobrano już ponad 100mln razy! Mowa tutaj oczywiście o Duolingo. Oferuje ona nagrody, jakimi są coraz to kolejne levele w aplikacji. Można w niej samodzielnie zdecydować w jakim tempie chcemy się uczyć. Zaczynamy od podstaw, ucząc się niezbędnych wyrażeń i słówek z angielskiego online. Wykorzystując Internet możemy wykonywać ćwiczenia w każdym, dogodnym dla nas miejscu. „Świetna aplikacja. Prosta w obsłudze, interfejs bez zbędnych bajerów. Zaskakująca liczba możliwości wyboru języka. Duża ilość powtórek pozwala na solidne przyswojenie tego, czego się uczymy. ”

Angielskiego online możemy uczyć się wykorzystując również płatne kursy. Przykładem jest internetowa platforma etutor.pl, oferująca naukę angielskiego od A1 do C2. Zawiera:

  • ponad 900 krótkich lekcji,
  • inteligentny system powtórek,
  • gry językowe
  • oraz cykliczne lekcje tematyczne.

Coś dla bardziej zaawansowanych

Jeśli dobrze operujesz podstawami języka angielskiego, nie zatrzymuj się. Język wymaga ciągłego treningu i pogłębiania umiejętności. Z pomocą przychodzą strony takie jak cambridgeenglish.org . Wyróżniają się tym, że oferują naukę angielskiego online za darmo. Bez wychodzenia z domu masz możliwość skorzystania ze 177 darmowych lekcji, na różnych poziomach, w tym tych zaawansowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here