Budowa startupa, a znajomość języka angielskiego

0
546

Budowa startupa, a znajomość języka angielskiego

Język angielski od wielu lat jest nazywany językiem międzynarodowym przez spore grono ludzi. Przydaje się on do komunikacji z obcokrajowcami podczas wyjazdów zagraniczych w celach turystycznych, a także służbowych. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców planujących dopiero wystartowanie ze swoim biznesem, decyduje się na naukę języka angielskiego na odpowiednio wysokim poziomie.

W dzisiejszych czasach wiele nowych firm i projektów, tak zwanych start-up, jest nakierowanych na współpracę z partnerami i klientami nie tylko z Polski, ale również z wielu innych krajów. Znajomość angielskiego jest w tym przypadku istotna nie tylko ze względu na możliwość rozmawaiania na tematy biznesowe, ale również podczas różnych pogawędek na różne tematy, dzięki którym buduje się przjazne relacje i wzajemne zaufanie.

 

Rozmowa z partnerem to klucz do sukcesu

Podczas zwyczajnych rozmów na różne tematy z klientem albo partnerem, można mu pokazać własny tok myślenia oraz dowiedzieć się wiele na jego temat. Warto otwierać się przed partnerami i klientami, ponieważ zwiększa to ich zaufanie, a to z kolei oznacza szansę na uzyskanie wysokiego, lukratywnego kontraktu. W tym celu warto znać język angielski, aby ułatwić sobie konwersację z zagranicznymi partnerami.

 

Na jakim poziomie warto znać język angielski?

Wielu przedsiębiorców rozpoczynających jakiś start-up planuje podbicie nie tylko krajowego, ale również międzynarodowego rynku. To właśnie dlatego uczą się języka angielskiego, aby dobrze porozumiewać się z obcokrajowcami. Chodzi tutaj nie tylko o zwykłe pogawędki wzbudzające zaufanie, ale również o normalną komunikację biznesową, przedstawianie swoich potrzeb i oczekiwań oraz innych ważnych informacji związanych ze współpracą.

 

Oczywiście nikt przy takiej konwersacji nie oczekuje od przedsiębiorcy bardzo dużej płynności, ale jednak dobrze jest znać język angielski na przyzwoitym poziomie, lepszym niż tylko kominikatywny. Jest to podyktowane tym, że partner biznesowy ceni własny czas i nie zamierza długo czekać na sformułowanie odpowiedniej propozycji tylko oczekuje konkretów. Po drugie na podstawie komunikacji z przedsiębiorcą partner ustali w jaki sposób będzie on komunikował się z inwestorami i klientami, a to jest bardzo istotne, dlatego warto pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie językowe. Po trzecie partnerowi nie zależy na uczeniu przedsiębiorcy angielskiego tylko na budowie relacji biznesowej.

 

W związku z powyższymi informacjami dobrze jest znać język angielski na przynajmniej średnio-zaawansowanym, a najlepiej na zaawansowanym poziomie. Dzięki temu nie trzeba będzie zastanawiać się długo nad swoimi wypowiedziami i propozycjami oraz można będzie zostawić po sobie dobre wrażenie profesjonalisty, który zna się na rzeczy i jest konkretny.

 

Gdzie uczyć się języka angielskiego?

Wielu ludzi pamięta sporo ze szkolnych lekcji języka angielskiego, jednak nie wszyscy uczyli się go jako języka obowiązkowego (dostępny jest też język hiszpański, rosyjski, francuski, niemiecki, itp.). W związku z tym warto pomyśleć o samodzielnym dokształcaniu się poprzez oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy też rozmawianie z obcokrajowcami przez Internet. Najlepszym wyjściem jest jednak korzystanie z usług szkół językowych prowadzących działalność w różnych zakątkach naszego kraju. Prowadzą one kursy stacjonarne, ale ostatnimi czasy popularność zyskują szkolenia językowe on-line, dzięki którym ludzie z różnych regionów Polski mogą bez problemu uczyć się angielskiego, bez potrzeby wychodzenia z własnego domu. Potwierdzeniem zaliczenia kursu będzie nie tylko certyfikat, ale również zdobyte i wykorzystywane umiejętności językowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here